2225Y0250565KXT
Mfr.Part #
2225Y0250565KXT
Description
CAP CER 5.6UF 25V X7R 2225
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
5.6µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0250565KXT
Knowles Syfer 2225Y0250565KXT
FlexiCap™ 5.6μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)