2225Y0250565JDR
Mfr.Part #
2225Y0250565JDR
Description
CAP CER 5.6UF 25V X7R 2225
2225 (5763 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
5.6µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0250565JDR
Knowles Syfer 2225Y0250565JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 5.6muF