2225Y0250564JDR
Mfr.Part #
2225Y0250564JDR
Description
CAP CER 0.56UF 25V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.56μF
Voltage - Rated :
25V
Published :
Datasheets
2225Y0250564JDR
Knowles Syfer 2225Y0250564JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.56muF