2225Y0250563MXT
Mfr.Part #
2225Y0250563MXT
Description
CAP CER 0.056UF 25V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.056μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250563MXT
Knowles Syfer 2225Y0250563MXT
FlexiCap™ 0.056μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250563MXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225Y0250563MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm