2225Y0250563KCR
Mfr.Part #
2225Y0250563KCR
Description
CAP CER 0.056UF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.056μF
Datasheets
2225Y0250563KCR
Knowles Syfer 2225Y0250563KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.056muF