2225Y0250563JDR
Mfr.Part #
2225Y0250563JDR
Description
CAP CER 0.056UF 25V X7R 2225
Capacitance :
0.056μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225Y0250563JDR
Knowles Syfer 2225Y0250563JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.056muF