2225Y0250562KCT
Mfr.Part #
2225Y0250562KCT
Description
CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Soft Termination
Published :
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0250562KCT
Knowles Syfer 2225Y0250562KCT
FlexiCap™ 5600pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250562KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0250562KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm