2225Y0250562FFT
Mfr.Part #
2225Y0250562FFT
Description
CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
FlexiCap™
Published :
Capacitance :
5600pF
Datasheets
2225Y0250562FFT
Knowles Syfer 2225Y0250562FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 5600pF