2225Y0250475MXT
Mfr.Part #
2225Y0250475MXT
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
4.7μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y0250475MXT
Knowles Syfer 2225Y0250475MXT
FlexiCap™ 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250475MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2225Y0250475MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm