2225Y0250475KDR
Mfr.Part #
2225Y0250475KDR
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250475KDR
Knowles Syfer 2225Y0250475KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 4.7muF