2225Y0250473MXR
Mfr.Part #
2225Y0250473MXR
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y0250473MXR
Knowles Syfer 2225Y0250473MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.047muF