2225Y0250473FCT
Mfr.Part #
2225Y0250473FCT
Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250473FCT
Knowles Syfer 2225Y0250473FCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.047muF