2225Y0250472KCT
Mfr.Part #
2225Y0250472KCT
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 2225
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
2225 (5763 Metric)
Published :
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0250472KCT
Knowles Syfer 2225Y0250472KCT
FlexiCap™ 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250472KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0250472KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm