2225Y0250471GCT
Mfr.Part #
2225Y0250471GCT
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
FlexiCap™
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250471GCT
Knowles Syfer 2225Y0250471GCT
FlexiCap™ 470pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250471GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y0250471GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm