2225Y0250470KCR
Mfr.Part #
2225Y0250470KCR
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250470KCR
Knowles Syfer 2225Y0250470KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 47pF