2225Y0250395MXR
Mfr.Part #
2225Y0250395MXR
Description
CAP CER 3.9UF 25V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
3.9μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y0250395MXR
Knowles Syfer 2225Y0250395MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 3.9muF