2225Y0250395KXT
Mfr.Part #
2225Y0250395KXT
Description
CAP CER 3.9UF 25V X7R 2225
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.9μF
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250395KXT
Knowles Syfer 2225Y0250395KXT
FlexiCap™ 3.9μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250395KXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y0250395KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm