2225Y0250395KDR
Mfr.Part #
2225Y0250395KDR
Description
CAP CER 3.9UF 25V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3.9μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250395KDR
Knowles Syfer 2225Y0250395KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 3.9muF