2225Y0250395JDR
Mfr.Part #
2225Y0250395JDR
Description
CAP CER 3.9UF 25V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
3.9μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250395JDR
Knowles Syfer 2225Y0250395JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 3.9muF