2225Y0250394KDR
Mfr.Part #
2225Y0250394KDR
Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.39µF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250394KDR
Knowles Syfer 2225Y0250394KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.39muF