2225Y0250393KXT
Mfr.Part #
2225Y0250393KXT
Description
CAP CER 0.039UF 25V X7R 2225
Capacitance :
0.039µF
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250393KXT
Knowles Syfer 2225Y0250393KXT
FlexiCap™ 0.039μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250393KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0250393KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm