2225Y0250393JFT
Mfr.Part #
2225Y0250393JFT
Description
CAP CER 0.039UF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.039µF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250393JFT
Knowles Syfer 2225Y0250393JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.039muF