2225Y0250393FFT
Mfr.Part #
2225Y0250393FFT
Description
CAP CER 0.039UF 25V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.039µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0250393FFT
Knowles Syfer 2225Y0250393FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.039muF