2225Y0250392KCT
Mfr.Part #
2225Y0250392KCT
Description
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Capacitance :
3900pF
Datasheets
2225Y0250392KCT
Knowles Syfer 2225Y0250392KCT
FlexiCap™ 3900pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250392KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0250392KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm