2225Y0250391KCR
Mfr.Part #
2225Y0250391KCR
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250391KCR
Knowles Syfer 2225Y0250391KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 390pF