2225Y0250335JXT
Mfr.Part #
2225Y0250335JXT
Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.3μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0250335JXT
Knowles Syfer 2225Y0250335JXT
FlexiCap™ 3.3μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250335JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0250335JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm