2225Y0250335JDR
Mfr.Part #
2225Y0250335JDR
Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3.3μF
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Datasheets
2225Y0250335JDR
Knowles Syfer 2225Y0250335JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 3.3muF