2225Y0250334KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250334KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
0.33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225Y0250334KXT
Knowles Syfer 2225Y0250334KXT
FlexiCap™ 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250334KXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y0250334KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm