2225Y0250334KCT
Mfr.Part #
2225Y0250334KCT
Description
CAP CER 0.33UF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250334KCT
Knowles Syfer 2225Y0250334KCT
FlexiCap™ 0.33μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250334KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0250334KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm