2225Y0250334JCR
Mfr.Part #
2225Y0250334JCR
Description
CAP CER 0.33UF 25V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.33μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250334JCR
Knowles Syfer 2225Y0250334JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.33muF