2225Y0250334FCR
Mfr.Part #
2225Y0250334FCR
Description
CAP CER 0.33UF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.33μF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250334FCR
Knowles Syfer 2225Y0250334FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.33muF