2225Y0250333FFT
Mfr.Part #
2225Y0250333FFT
Description
CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated :
25V
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250333FFT
Knowles Syfer 2225Y0250333FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.033muF