2225Y0250332JCR
Mfr.Part #
2225Y0250332JCR
Description
CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250332JCR
Knowles Syfer 2225Y0250332JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 3300pF