2225Y0250331FFT
Mfr.Part #
2225Y0250331FFT
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 2225
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250331FFT
Knowles Syfer 2225Y0250331FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 330pF