2225Y0250274KCT
Mfr.Part #
2225Y0250274KCT
Description
CAP CER 0.27UF 25V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.27μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250274KCT
Knowles Syfer 2225Y0250274KCT
FlexiCap™ 0.27μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250274KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0250274KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm