2225Y0250273GFT
Mfr.Part #
2225Y0250273GFT
Description
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.027μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Datasheets
2225Y0250273GFT
Knowles Syfer 2225Y0250273GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.027muF