2225Y0250273FCR
Mfr.Part #
2225Y0250273FCR
Description
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250273FCR
Knowles Syfer 2225Y0250273FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.027muF