2225Y0250272KCT
Mfr.Part #
2225Y0250272KCT
Description
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250272KCT
Knowles Syfer 2225Y0250272KCT
FlexiCap™ 2700pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250272KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y0250272KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm