2225Y0250272FCR
Mfr.Part #
2225Y0250272FCR
Description
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0250272FCR
Knowles Syfer 2225Y0250272FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 2700pF