2225Y0250271KCT
Mfr.Part #
2225Y0250271KCT
Description
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250271KCT
Knowles Syfer 2225Y0250271KCT
FlexiCap™ 270pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250271KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0250271KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm