2225Y0250271KCR
Mfr.Part #
2225Y0250271KCR
Description
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250271KCR
Knowles Syfer 2225Y0250271KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 270pF