2225Y0250271GFR
Mfr.Part #
2225Y0250271GFR
Description
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Datasheets
2225Y0250271GFR
Knowles Syfer 2225Y0250271GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 270pF