2225Y0250271GCT
Mfr.Part #
2225Y0250271GCT
Description
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250271GCT
Knowles Syfer 2225Y0250271GCT
FlexiCap™ 270pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250271GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0250271GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm