2225Y0250271FFR
Mfr.Part #
2225Y0250271FFR
Description
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0250271FFR
Knowles Syfer 2225Y0250271FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 270pF