2225Y0250270FFT
Mfr.Part #
2225Y0250270FFT
Description
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250270FFT
Knowles Syfer 2225Y0250270FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 27pF