2225Y0250225MXR
Mfr.Part #
2225Y0250225MXR
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.2μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y0250225MXR
Knowles Syfer 2225Y0250225MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 2.2muF