2225Y0250224MXT
Mfr.Part #
2225Y0250224MXT
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0250224MXT
Knowles Syfer 2225Y0250224MXT
FlexiCap™ 0.22μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250224MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0250224MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm