2225Y0250223FFT
Mfr.Part #
2225Y0250223FFT
Description
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250223FFT
Knowles Syfer 2225Y0250223FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.022muF