2225Y0250185JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250185JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.8UF 25V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1.8μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Datasheets
2225Y0250185JXR
Knowles Syfer 2225Y0250185JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1.8muF