2225Y0250185JDT
Mfr.Part #
2225Y0250185JDT
Description
CAP CER 1.8UF 25V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1.8μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Series :
FlexiCap™
Published :
Datasheets
2225Y0250185JDT
Knowles Syfer 2225Y0250185JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1.8muF